قوانین و مقررات دوره ها

بسمه تعالی

♦ تصور اولیه از یک دوره دینی و قرآنی مجازی غیر برخط (آفلاین)، تعدادی سخنرانی ضبط شده است که در اختیار ثبت نام کنندگان قرار می گیرد تا هر زمان که خواستند مباحث آن را دنبال کنند. اما دوره های مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت صرفاً یک سخنرانی ضبط شده نیست، بلکه دروس آموزشی است که نیاز به فعالیت مخاطب قبل، حین و بعد جلسه دارد و همچنین می بایست به صورت منظم در یک بازه زمانی مشخص پیگیری شود.
♦ با این لحاظ، شرایط، ضوابط و قواعد دوره های تدبر در قرآن، در دو قسمت: الف) اجرایی ب) آموزشی به شرح ذیل می‌باشد:

الف- شرایط، ضوابط و قواعد اجرایی:

1. استفاده از دروس، نیازمند امکاناتی همچون اینترنت با سرعت مناسب، گوشی هوشمند(یا تبلت) یا کامپیوتر (یا لپ تاپ)، مرورگر به روز، هندزفری و.. است.
2. دروس فقط در بستر سامانه مجازی اختصاصی مؤسسه قابل مشاهده می‌باشد که در هر ساعت از شبانه روز قابل استفاده است. اجازه دانلود فایل دروس وجود ندارد.
3. دسترسی به دروس، بلافاصله پس از پرداخت فاکتور دوره ایجاد می شود و امکان استفاده از دروس فقط در زمان مشخص و محدود دوره وجود دارد. البته در صورتی که به دلیل بروز مشکل، مخاطب نتوانست در مهلت مقرر دوره را به پایان برساند، امکان تمدید محدود دوره با پرداخت مبلغ تمدید وجود دارد.
4. در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور به دیگران جایز نیست.
5. ارتباط با مؤسسه (گزارش اشکال فنی، سؤالات از نحوه کار با سامانه و...) از طریق منوی تیکت در حساب کاربری امکان پذیر است.
6. ثبت نام همزمان دو دوره اصلاً پیشنهاد نمی شود. چراکه زمان آغاز دوره، بلافاصله پس از پرداخت فاکتور محاسبه می شود و در این صورت برای گذراندن دو دوره همزمان، زمان کمتری خواهید داشت. برای اینکه زمان کافی برای گذراندن هر دوره را داشته باشید، حتماً دوره ها را یکی یکی ثبت نام کرده و بگذرانید.
7. پس از اتمام مهلت استفاده از دوره، حتی در صورتی که مخاطب هیچ یک از دروس دوره را مشاهده نکرده باشد، امکان عودت هزینه پرداختی وجود ندارد.

ب- شرایط، ضوابط و قواعد آموزشی

1. یادگیری در این دوره، صرفاً با مشاهده فیلم تدریس اساتید بدست نمی آید، بلکه مطالب دوره و تدریس اساتید به نحوی طراحی شده است که نیاز به فعالیت مخاطب، قبل، حین و بعد از مشاهده جلسات دارد.
2. برای انجام مراحل تدبر در هر کدام از سوره های دوره و مشاهده دروس مربوطه، 10-12 روز فرصت در نظر گرفته شده است، لذا شرکت کنندگان می بایست جهت عقب نماندن از دوره و طی موفق تدبر هر سوره، به طور پیوسته و هفتگی برای تمرین مباحث وقت گذاشته و دروس دوره را مشاهده کنند.
3. جهت پیگیری خوب و منظم دروس، بعد از ارائه مباحث مقدماتی دوره اول و سپس هر 3 سوره یکبار، آزمون مختصری از مباحث آن سوره ها گرفته می شود که افراد به شرط قبولی در این آزمون در زمان مقرر، می توانند بقیه دوره را ادامه دهند. آزمون به نحوی طراحی شده که در صورت دنبال کردن مباحث، افراد به راحتی نمره قبولی را کسب کنند، همچنین برای قبولی در هر آزمون، 2 بار مهلت قرار داده شده است، لذا مخاطبانی که در هر یک از آزمونها قبول نشوند، امکان ادامه دوره را ندارند.
4. اعضاء دوره می توانند سؤالات و ابهاماتی که نسبت به دروس برایشان پیش می آید را از طریق منوی تیکت در حساب کاربری خود ارسال کنند تا توسط اساتید پاسخ داده شود.

وفَّقَنا اللّه لِما یُحِبُّ و یَرضی