دوره: دوره دوم آموزش زبان عربی قرآنی

باسمه تعالی


تدبّر در قرآن بر بستر انس با قرآن و فهم و درک زبان قرآن شکل گرفته و تحقق پیدا می کند، از این رو یادگیری زبان عربی قرآنی یکی از مقدمات لازم برای تدبّر در قرآن است. بر همین اساس، مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت، اقدام به تألیف کتب «زبان وحی» جهت تسهیل یادگیری زبان عربی قرآنی نموده است.


کتاب اول این مجموعه با عنوان «زبان وحی مقدماتی»، شامل چارچوبهای اصلی عربی قرآنی به صورت مختصر و مفید است (آشنایی بیشتر با کتب زبان وحی: اینجا کلیک کنید). کلیات مباحث این کتاب در دوره «در آمدی بر زبان وحی» آموزش داده شد. دوره «کارگاه زبان وحی» تفصیل و تکمیل مطالب آن دوره است به نحوی که مطالب این دو دوره عمده مباحث کتاب زبان وحی مقدماتی را پوشش می‌دهد.

محتوا و دروس:
🔹این دوره از سویی، تفصیل مطالب دوره «درآمدی بر زبان وحی» است و لذا به ارائه تطبیقات و نمونه‌های قرآنی همان مطالب (و حل برخی تمارین کتاب) و بیان نکات کاربردی مربوط به آن مباحث می پردازد و هم از سوی دیگر، واجد مطالب فراتر و تکمیلی نسبت به دوره قبلی می باشد. برای افرادی که در زمینه زبان عربی مبتدی هستند، ثبت نام این دوره، پس از گذراندن دوره «درآمدی بر زبان وحی» توصیه می گردد.
🔹این دوره در 5 بخش (مجموعاً 7 ساعت آموزشی) برگزار می شود. هر بخش از آموزش، معمولاً مشتمل بر 4 جلسه آموزشی است که هر جلسه حدود 20 دقیقه می باشد.
🔹دروس هر بخش تمارینی دارد و برای ارزیابی پایان هر بخش یک آزمون مختصر در نظر گرفته شده است.
توجه: گذراندن این دوره بدون داشتن کتاب زبان وحی مقدماتی تقریباً میسر نیست، لذا جهت طی موفق دوره، نسخه فیزیکی یا الکترونیکی کتاب را تهیه نمایید (جهت تهیه اینجا کلیک کنید).

مهلت مشاهده دروس:
🔹برای رسیدن به هدف دوره می بایست دروس در یک سیر منظم و پشت سر هم دنبال شود؛ لذا مدت زمان دسترسی به دروس این دوره، محدود و به مدت 3 ماه خواهد بود.

نحوه استفاده از دروس:

🔹دروس در بستر سامانه مجازی اختصاصی مؤسسه قابل مشاهده می‌باشد.
🔹دروس در همه ساعات شبانه روز در دسترس است و در صورت نیاز قابلیت مشاهده به صورت مکرر وجود دارد.
🔹استفاده از دروس نیازمند امکاناتی همچون اینترنت با سرعت مناسب، گوشی هوشمند(یا تبلت) یا کامپیوتر (یا لپ تاپ)، مرورگر به روز، هندزفری و.. است.

ضوابط و قواعد دوره:
🔹 امکان و اجازه دانلود فایل دروس وجود ندارد.
🔹 در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور به دیگران جایز نیست.
🔹 شرکت کنندگان در دوره ها می بایست دوره را به طور منظم در بازه زمانی تعریف شده طی کنند، چرا که امکان دسترسی به دروس و استفاده از آنها صرفاً در مهلت زمانی مقرر برای هر دوره خواهد بود.
🔹 در صورت بروز مشکل و عدم اتمام دروس در مهلت مقرر دوره، صرفاً امکان تمدید محدود مهلت زمانی دوره با پرداخت مبلغ تمدید وجود دارد.
🔹پس از پرداخت هزینه و قطعی کردن ثبت نام، امکان انصراف و عودت هزینه پرداختی وجود ندارد.

هزینه دوره:
🔹جهت تسهیل حضور علاقه‌مندان هزینه دوره ها با تخفیف در نظر گرفته شده است و باقیمانده هزینه های برگزاری دوره ها با پیگیری مستمر از طریق خیرین مردمی تأمین می شود:
430 هزار تومان با تخفیف 50 درصدی: 215 هزار تومان
(افرادی که علاوه بر تسهیلات بالا شامل کد تخفیف هم شده اند، می توانند در زمان پرداخت فاکتور دوره، کد تخفیف خود را وارد کرده و از تسهیلات کد تخفیف نیز بهره مند شوند.)


گواهینامه دوره:
- پس از طی موفق هر دو دوره آموزش زبان عربی قرآنی، گواهینامه الکترونیکی دانش آموختگی ممهور به مهر مؤسسه به مخاطبان اعطاء خواهد شد.
- مخاطبانی که تمایل به دریافت گواهینامه دارند، می توانند پس از اتمام موفق دوره ها از طریق سامانه دوره درخواست خود را اعلام کنند تا گواهینامه برای ایشان صادر شود.