دوره: دوره اول آموزش زبان عربی قرآنی

باسمه تعالی


تدبّر در قرآن بر بستر انس با قرآن و فهم و درک زبان قرآن شکل گرفته و تحقق پیدا می کند، از این رو یادگیری زبان عربی قرآنی یکی از مقدمات لازم برای تدبّر در قرآن است. بر همین اساس، مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت، اقدام به تألیف کتب «زبان وحی» جهت تسهیل یادگیری زبان عربی قرآنی نموده است.
کتاب اول این مجموعه با عنوان «زبان وحی مقدماتی»، شامل چارچوبهای اصلی عربی قرآنی به صورت مختصر و مفید است (آشنایی بیشتر با کتب زبان وحی: اینجا کلیک کنید).
جهت تسهیل یادگیری مباحث این کتاب، دوره های مجازی زبان وحی طراحی شده است. اولین دوره، دوره در آمدی بر زبان وحی است که در ادامه توضیحات آن خواهد آمد.

محتوا و دروس:
🔹در این دوره، رئوس مطالب کتاب زبان وحی مقدماتی که چارچوب اصلی واژه‌شناسی و جمله‌شناسی قرآنی است، به صورت خلاصه و منسجم مرور می‌شود.
🔹این دوره در 4 بخش (مجموعاً 5 ساعت آموزشی) برگزار می شود. هر بخش از آموزش، معمولاً مشتمل بر 6 جلسه آموزشی است که هر جلسه حدود 10 دقیقه می باشد.

مهلت مشاهده دروس:
🔹برای رسیدن به هدف دوره می بایست دروس در یک سیر منظم و پشت سر هم دنبال شود؛ لذا مدت زمان دسترسی به دروس این دوره، محدود و به مدت 2 ماه خواهد بود.

مخاطبان دوره:
🔹این دوره برای افرادی طراحی شده است که در مباحث ادبیات عرب (صرف و نحو عربی) مبتدی یا نهایت متوسط هستند و نیاز به بازسازی و یا حداقل مرور مجدد مطالب البته با رویکردی قرآنی و کاربردی دارند.
🔹افراد متوسط به بالا و قوی یعنی افرادی که دروس تخصصی ادبیات عرب را در رشته خود گذرانده‌اند (طلاب و دانشجویان رشته الهیات و ادبیات عرب) و یا افرادی که در این زمینه آموزش هایی را دیده اند و یا به نحوی مطالعه و تمرین داشته اند، نیازی به شرکت در این دوره ندارند و می توانند مستقیم در دوره بعدی آن(کارگاه زبان وحی) شرکت کنند.

نحوه استفاده از دروس:

🔹دروس در بستر سامانه مجازی اختصاصی مؤسسه قابل مشاهده می‌باشد.
🔹دروس در همه ساعات شبانه روز در دسترس است و در صورت نیاز قابلیت مشاهده به صورت مکرر وجود دارد.
🔹استفاده از دروس نیازمند امکاناتی همچون اینترنت با سرعت مناسب، گوشی هوشمند(یا تبلت) یا کامپیوتر (یا لپ تاپ)، مرورگر به روز، هندزفری و.. است.

ضوابط و قواعد دوره:
🔹 امکان و اجازه دانلود فایل دروس وجود ندارد.
🔹 در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور به دیگران جایز نیست.
🔹 شرکت کنندگان در دوره ها می بایست دوره را به طور منظم در بازه زمانی تعریف شده طی کنند، چرا که امکان دسترسی به دروس و استفاده از آنها صرفاً در مهلت زمانی مقرر برای هر دوره خواهد بود.
🔹 در صورت بروز مشکل و عدم اتمام دروس در مهلت مقرر دوره، صرفاً امکان تمدید محدود مهلت زمانی دوره با پرداخت مبلغ تمدید وجود دارد.
🔹پس از پرداخت هزینه و قطعی کردن ثبت نام، امکان انصراف و عودت هزینه پرداختی وجود ندارد.

هزینه دوره:
🔹جهت تسهیل حضور علاقه‌مندان هزینه دوره ها با تخفیف در نظر گرفته شده است و باقیمانده هزینه های برگزاری دوره ها با پیگیری مستمر از طریق خیرین مردمی تأمین می شود:
340 هزار تومان با تخفیف 50 درصدی: 170 هزار تومان
(افرادی که علاوه بر تسهیلات بالا شامل کد تخفیف هم شده اند، می توانند در زمان پرداخت فاکتور دوره، کد تخفیف خود را وارد کرده و از تسهیلات کد تخفیف نیز بهره مند شوند.)

گواهینامه دوره:
- پس از طی موفق هر دو دوره آموزش زبان عربی قرآنی، گواهینامه الکترونیکی دانش آموختگی ممهور به مهر مؤسسه به مخاطبان اعطاء خواهد شد.
- مخاطبانی که تمایل به دریافت گواهینامه دارند، می توانند پس از اتمام موفق دوره ها از طریق سامانه دوره درخواست خود را اعلام کنند تا گواهینامه برای ایشان صادر شود.